Thorsen, Bente

Thorsen, Bente (1958-)

Parti:
Fremskrittspartiet
Representant
for Rogaland 2013-2017
Medlem:
Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen
Ansiennitet:
5 år, 274 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Fremskrittspartiet

Første varamedlem gruppestyret
17.10.2013 - 30.09.2017

Fremskrittspartiet

Tredje vara innpisker
17.10.2013 - 30.09.2017

Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen

Medlem
17.10.2013 - 30.09.2017

Valgkomiteen

Varamedlem
22.10.2013 - 30.09.2017

Fullmaktskomiteen

Medlem
12.11.2013 - 30.09.2017

Biografi

Personalia

  • Født 31.10.1958 i Karmøy, Rogaland
  • Datter av kystskipper/sjømann Ingleif Johannes Thorsen (1924-1985) og industriarbeider Elise Nilsen (1931-2013)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Rogaland, 2005 - 2009, FrP.
  • Representant nr 12 for Rogaland, 2009 - 2013, FrP.
  • Representant nr 7 for Rogaland, 2013 - 2017, FrP.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2009-2013

    Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

    2013-2017

    Medlem, Fullmaktskomiteen, 12.11.2013 - 30.09.2017
    Varamedlem, Valgkomiteen, 22.10.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2013-2017

    Første varamedlem gruppestyret, Fremskrittspartiet, 17.10.2013 - 30.09.2017
    Tredje vara innpisker, Fremskrittspartiet, 17.10.2013 - 30.09.2017

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Åkra barne- og ungdomsskole 1965-1974
  • Bergeland yrkesskole, frisørlinje 1976-1977

Yrke

  • Frisør, Kirsten Eriksen 1974-1976
  • Toms Frisør 1977-1987
  • Chic Hårdesign 1987-2009

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Karmøy kommunestyre 1987-1991, 1991-1995
  • Medlem Karmøy formannskap 1995-1999, 1999-2003, 2003-2007, 2007-2009

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Rogaland 1991-1995, varamedlem 1995-1999, medlem 1999-2003

Offentlige verv

  • Medlem Skatteutvalget, Karmøy 1987-1995
  • Meddommer Gulating Lagmannsrett 1987-1995
  • Medlem Barnevernsnemnda, Karmøy 1987-1991
  • Medlem Fritidsutvalget, Karmøy 1987-1991
  • Medlem Valgstyret, Karmøy 1991-1995, 1999-2009
  • Medlem Hovedutvalget for kultur, Rogaland 1991-1995
  • Medlem Klagenemnda, Karmøy 1991-1995, 1999-2009
  • Nestleder Kinostyret, Karmøy 1991-1999
  • Medlem Hovedutvalget for skole og kultur, Karmøy 1991-1995
  • Medlem Forstanderskapet ved Skudenes & Aakra Sparebank 1991-2003
  • Medlem Kommunalutvalget, Karmøy 1995-2003
  • Medlem Karmsund Havneråd 1999-2007
  • Medlem Regional- og kulturutvalget, Rogaland 1999-2003
  • Medlem Representantskapet for Haugaland interkommunale miljøverk 2003-2007
  • Medlem Kommuneplanutvalget, Karmøy 2003-2007
  • Medlem Byggenemnda, Karmøy 2003-2007
  • Medlem Styret for Haugaland Kraft fra 2003
  • Leder Hovedutvalget for Helse og Sosial, Karmøy 2007-2009
  • Medlem Stortingets utvalg for rettferdsvederlag 2010-2013

Tillitsverv i partier

  • Formann Styret for Karmøy FrP 1988-1989, medlem 1989-1992, formann 1993-2000
  • Medlem Styret for Rogaland FrP 1988-1995

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder Mødreforening for div. fritidsaktiviteter, Karmøy 1990-1993