Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Folkvord, Erling ( 1949- )

Rød Valgallianse
Sist innvalgt som representant for Oslo 1993-1997
Ansiennitet: 4 år, 0 dager

Biografi

Personalia

Født 15.06.1949 i Levanger, Nord-Trøndelag
Sønn av skolesjef Sverre Folkvord (1898-1970) og husmor Eldrid Kjesbu (1905-1991)

Stortingsperioder

Representant nr 12 for Oslo, 1993 - 1997, RV.

Medlemskap i stortingskomiteer

1993-97

Medlem, Finanskomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997
Medlem, Valgkomiteen, 11.10.1993 - 30.09.1997

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

1993-97

Medlem, Den særskilte komité som ble nedsatt av Stortinget 8. desember 1993, 10.12.1993 - 03.03.1994

Medlemskap i gruppestyrer

1993-97

Leder gruppestyret, Rød Valgallianse, 01.10.1993 - 30.09.1997

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Examen artium 1968
  • Sosialskolen i Trondheim 1974

Yrke

  • Sosialfullmektig i Oslo kommunes omsorgstiltak for rusmiddelbrukere 1974-1977
  • Verneassistent 1977-1988
  • Miljøarbeider i Rusmiddeletatens Oppsøkende tjeneste fra 1988

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Oslo bystyre 1983-1987, 1987-1991, 1991-1994, 1999-2003, 2003-2007

Offentlige verv

  • Medlem Finanskomiteen, Oslo 1991-1994
  • Medlem Tilsynsutvalget fra 1993
  • Medlem Byutviklingskomiteen, Oslo 1999-2003
  • Medlem Helse- og sosialkomiteen, Oslo 2003-2007

Tillitsverv i partier

  • Medlem Rød Valgallianses landsstyre 1989-1995
  • Nestleder Arbeidernes kommunistparti 1990-1997

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder Sosiale etaters fagforening avdeling 73 av Norsk kommuneforbund 1976
  • Leder Sosiale etaters fagforening (uavhengig) 1976-1978

Litteratur

Folkvord, Erling: Sosialsentralen - en historie om maktmisbruk 1984
Folkvord, Erling: Det store pensjonistranet. Hverdagskrim fra Oslo Rådhus 1987
Folkvord, Erling: Rapport fra rottereiret: Korrupsjon i Norge 1990, Samlaget Oslo 1990
Folkvord, Erling: Sannheta om boblebadet: Korrupsjon i Norge 1991, Cappelen Oslo 1991
Folkvord, Erling: Jorda rundt på 1 klasse; reise i norsk byfornying 1976-93, Cappelen Oslo 1993
Folkvord, Erling: Livet bak murene, Rød Valallianse Oslo 1997
Folkvord, Erling: Rødt!, Millenium Oslo 1998
Folkvord, Erling: Kurdistan - om fortid, folk og framtid, Tapir Trondheim 2002
Folkvord, Erling: Stopp tjuven. En redningsaksjon for Velferdsetaten, Oslo 2005
Folkvord, Erling: Urent farvann!, Oslo 2006
Folkvord, Erling: Operasjon heilomvending, Oslo 2007
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget