Mjånes, Gunnar

Mjånes, Gunnar (1921-2002)

Parti:
Kristelig Folkeparti
Sist innvalgt som vararepresentant for
Hordaland 1969-1973
Ansiennitet:
1 år, 89 dager

Gå til bildegalleri

Mjånes, Gunnar har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 17.04.1921 i Stord, Hordaland
  • Død 02.11.2002
  • Sønn av skomaker Hans Mjånes (1872-1938) og husmor Ellen Didriksen (1885-1929)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Hordaland, 1965 - 1969, KrF.
  • Vararepresentant nr 1 for Hordaland, 1969 - 1973, KrF.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 18.10.1972-30.09.1973 for Bergfrid Fjose.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1969-73

    Medlem, Justiskomiteen, 19.10.1972 - 30.09.1973

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Rommetveit skule 1928-1935
  • Rommetveit framhaldsskule 1936-1937
  • Mellomskole 1938-1939
  • Stord lærarskole 1940-1944
  • Ulike fagkurs og kurs i administrasjon 1950-1979
  • Askov Sløjdlærerskole 1952
  • Kurs ved Luther College, Iowa, USA 1969

Yrke

  • Lærer ved Ballangrud pensjonatskole, Lunner 1944-1945
  • Lærer i Haugesund 1945-1947
  • Lærer i Bremnes 1947-1958
  • Styrer ved Meling skule, Bremnes/Bømlo 1958-1979

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Bremnes formannskap 1955-1959
  • Ordfører Bømlo kommunestyre 1963-1967, 1967-1971

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Hordaland 1963-1967, 1967-1971

Offentlige verv

  • Medlem Skolestyret, Bremnes 1952-1956, formann 1956-1962
  • Medlem Skolestyret, Bømlo 1963-1971
  • Lekdommer Gulating Lagmannsrett 1968-1983
  • Medlem Hovedkomiteen for reformer i lokalforvaltningen 1972-1973

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Bømlo Kristeleg Folkeparti 1963-1971
  • Medlem Hordaland Kristeleg Folkeparti 1965-1970

Tillitsverv i organisasjoner

  • Formann Styrene for lokale lag for indre- og ytre misjonen