Nordheim-Larsen, Kari

Nordheim-Larsen, Kari (1948-)

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 23.06.1948 i Nome, Telemark
  • Datter av ingeniør Hans Nordheim-Larsen (1917-1968) og husmor/ekspeditør Gerd A. M. Johannessen (1919-1994)

Medlemskap i regjering

  • Statsråd, Utenriksdepartementet, bistandssaker, 04.09.1992 - 25.10.1996
    Fungerende statsråd, Barne- og familiedepartementet, 24.12.1993 - 05.04.1994
    Statsråd, Utenriksdepartementet, bistandssaker, 25.10.1996 - 17.10.1997

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Examen artium 1967
  • Sekretærkurs 1968
  • Telemark Lærerhøgskole (adjunkt) 1984

Yrke

  • Sekretær 1969-1973
  • Timelærer engelsk og kontorfag, Arbeidernes Opplysningsforbund 1973-1981
  • Lærer Hjartdal barne- og ungdomsskole 1984-1985
  • Engasjement som prosjektleder for å utrede nyhetsformidling for blinde og svaksynte i Telemark 1986-1987
  • Engasjement som prosjektleder for å utarbeide barne/ungdomsplan for Porsgrunn kommune 1986-1987
  • Rådmann i Hol kommune 2004-2006
  • Fylkesmann i Telemark fra 2006

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Skien bystyre 1979-1983, 1983-1987, 1987-1990

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Telemark 1979-1983, fylkesvaraordfører 1983-1987, 1987-1990 (på heltid)

Offentlige verv

  • Leder Styret for Telemarksforskning 1983-1987
  • Varamedlem Styret for INKO-tjenesten i Telemark 1984-1988
  • Varamedlem Hovedstyret for folketrygdfondet 1986
  • Varamedlem Kringkastingsrådet 1986-1992
  • Leder Det regionale høgskolestyret for Telemark 1987-1990
  • Leder Telemark forskningsråd 1987-1990
  • Medlem Norsk Kulturråd 1988-1990, nestleder 1990-1992
  • Leder Programstyret for reiselivsforskning i Norges råd for anvendt samfunnsforskning NORAS 1990-1992

Tillitsverv i partier

  • Regionsekretær DNA 1991-1992
  • Leder Kvinneutvalg i Telemark Ap
  • Medlem Styret for Arbeiderpartiets kvinnesekretariat

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Forskningsstiftelsen Tel Tek, Porsgrunn 1983-1987