Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Hedstrøm, Øystein ( 1946- )

Fremskrittspartiet
Sist innvalgt som representant for Østfold 2001-2005
Ansiennitet: 16 år, 0 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 07.08.1946 i Moss, Østfold
Sønn av verkstedeier Åge Willem Hedstrøm (1923-) og Astri Thue (1921-)

Stortingsperioder

Representant nr 4 for Østfold, 1989 - 1993, FrP.
Representant nr 8 for Østfold, 1993 - 1997, FrP.
Representant nr 3 for Østfold, 1997 - 2001, FrP.
Representant nr 3 for Østfold, 2001 - 2005, FrP.

Medlemskap i stortingskomiteer

1989-93

Medlem, Energi- og industrikomiteen, 23.10.1989 - 30.09.1993
Varamedlem, Valgkomiteen, 10.10.1989 - 30.09.1993

1993-97

Medlem, Næringskomiteen, 21.10.1993 - 30.09.1997

1997-2001

Fung. leder gruppestyret, Næringskomiteen, 16.03.1999 - 27.04.1999
Nestleder, Næringskomiteen, 27.04.1999 - 30.09.2001
Medlem, Valgkomiteen, 08.10.1997 - 30.09.2001
Nestleder, Næringskomiteen, 21.10.1997 - 16.03.1999

2001-2005

Første nestleder, Næringskomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005

Medlemskap i delegasjoner

1997-2001

Varamedlem, Europautvalget, 04.11.1997 - 30.09.2001
Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.1997 -

Medlemskap i gruppestyrer

1989-93

Sekretær gruppestyret, Fremskrittspartiet, 01.10.1992 - 30.09.1993

1993-97

Sekretær gruppestyret, Fremskrittspartiet, 01.10.1993 - 30.09.1997

1997-2001

Sekretær gruppestyret, Fremskrittspartiet, 01.10.1997 - 29.10.1999

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Examen artium 1966
  • Cand.odont. 1972

Yrke

  • Ansatt offentlig tannhelsetjeneste Rakkestad 1972-1981
  • Privatpraktiserende tannlege i Rakkestad 1981-1989

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Rakkestad kommunestyre 1983-1987, medlem 1987-1989

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Østfold 1987-1989

Offentlige verv

  • Medlem Styret i Helse Øst 2005-2006

Tillitsverv i partier

  • Leder FrPs gruppe i Rakkestad kommunestyre 1987-1989
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget