Innvalgte fra 1945 -

Her finner du oversikt over alle representanter valgt inn ved stortingsvalg og deres vararepresententer helt tilbake til 1945.

Avgrens utvalget

Sortert og gruppert liste av representanter
Sør-Trøndelag

Vararepresentanter for Sosialistisk Valgforbund

  1. Stub, Margrethe Sosialistisk Valgforbund
  2. Kreyberg, H. J. A. Sosialistisk Valgforbund
  3. Pedersen, Agnar Sosialistisk Valgforbund
  4. Ness, Einar Sosialistisk Valgforbund
Vestfold

Faste representanter

  1. Martinsen, Astrid Murberg Arbeiderpartiet
  2. Vattekar, Odd Høyre
  3. Furberg, Petter Arbeiderpartiet
  4. Andersen, Torgeir Høyre
  5. Fadum, Aslaug Senterpartiet
  6. Ramberg, Åge Kristelig Folkeparti
  7. Bjørnø, Alf Martin Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Kløv, Ole Johannes Arbeiderpartiet
  2. Johansen, Anders Arbeiderpartiet
  3. Johnsen, Kitty Arbeiderpartiet
  4. Hopland, Leif Arbeiderpartiet
  5. Fause, Johan Meier Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Berggreen, Bernt Høyre
  2. Sogn, Karen Høyre
  3. Holmsen, Bjørg Høyre
  4. Jahre, Henrik Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Lofthaug, Olav Kristelig Folkeparti
  2. Fidjestøl, Elisabet Oddrun Kristelig Folkeparti
  3. Bjerløv, Gert Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Håland, Torstein Senterpartiet

Vararepresentanter for Venstre

  1. Bærug, Eystein Venstre
  2. Lund, Unn Venstre
Østfold

Faste representanter

  1. Bakken, Ingvar Arbeiderpartiet
  2. Johanson, Arvid Arbeiderpartiet
  3. Stray, Svenn Thorkild Høyre
  4. Korvald, Lars Kristelig Folkeparti
  5. Stubberud, Liv Arbeiderpartiet
  6. Hauglin, Otto Sosialistisk Valgforbund
  7. Skulberg, Anton Senterpartiet
  8. Kultorp, Thorbjørn Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Skaug, Gunnar Arbeiderpartiet
  2. Gjermundsen, Rolf Arbeiderpartiet
  3. Iversen, Åsa Solberg Arbeiderpartiet
  4. Andersen, Leif Arbeiderpartiet
  5. Sandaker, Mary Arbeiderpartiet
  6. Andersen, Evelyn Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Wang, Carl E. Høyre
  2. Holemark, Sigurd Høyre
  3. Skjørten, Kersti Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Holøs, Odd Steinar Kristelig Folkeparti
  2. Nordhaug, Liv Kristelig Folkeparti
  3. Lillestølen, Robert Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Wiig, Birgit Senterpartiet
  2. Hauge, Ivar J. Senterpartiet
  3. Bolstad, Jon Senterpartiet

Vararepresentanter for Sosialistisk Valgforbund

  1. Haugland, Rolf Sosialistisk Valgforbund
  2. Heien, Kari Sosialistisk Valgforbund
  3. Nilsen, Arne H. Sosialistisk Valgforbund