Teknisk test 17.–18. september

Tirsdag 17. og onsdag 18. september gjennomføres det tekniske tester av infrastrukturen i stortingssalen. I perioden vil blant annet talerlisten, nett-TV og førstesiden på  stortinget.no bli testet, og det kan oppleves aktivitet i disse.

Innvalgte fra 1945 -

Her finner du oversikt over alle representanter valgt inn ved stortingsvalg og deres vararepresententer helt tilbake til 1945.

Avgrens utvalget

Sortert og gruppert liste av representanter
Buskerud

Vararepresentanter for Sosialistisk Valgforbund

  1. Evang, Oddbjørg Sosialistisk Valgforbund
  2. Bentzen, Bjarne Morgan Sosialistisk Valgforbund
  3. Kronkvist, Svanhild Sosialistisk Valgforbund
Finnmark

Faste representanter

  1. Gabrielsen, Valter Arbeiderpartiet
  2. Lorentzen, Annemarie Arbeiderpartiet
  3. Henriksen, Tor Sosialistisk Valgforbund
  4. Listau, Thor Høyre

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Utsi, Per A. Arbeiderpartiet
  2. Kofoed, Roger Arbeiderpartiet
  3. Sara, Ole K. Arbeiderpartiet
  4. Sundelin, Egil W. Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Kleven, Karen Høyre
  2. Hætta, Klemet O. Høyre
  3. Mathisen, Paul Georg Høyre

Vararepresentanter for Sosialistisk Valgforbund

  1. Helgesen, Reidar Sosialistisk Valgforbund
  2. Ingebrigtsen, Edgar Sosialistisk Valgforbund
  3. Mortensen, Kurt Sosialistisk Valgforbund
Hedmark

Faste representanter

  1. Nordli, Odvar Arbeiderpartiet
  2. Holen, Lars Arbeiderpartiet
  3. Østby, Johan Senterpartiet
  4. Fredheim, Kjell Magne Arbeiderpartiet
  5. Larsen, Reidar T. Sosialistisk Valgforbund
  6. Repål, Else Arbeiderpartiet
  7. Platou, Lars T. Høyre
  8. Landfald, Ottar Senterpartiet

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Johnsen, Sigbjørn Arbeiderpartiet
  2. Nordahl, Anne-Bergliot Arbeiderpartiet
  3. Nyberg, Arvid Arbeiderpartiet
  4. Øverhaug, Bjarne Arbeiderpartiet
  5. Høgberg, Torbjørn Arbeiderpartiet
  6. Haugen jr., Kristian Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Roen, Ole Høyre
  2. Sanaker, Guri Holm Høyre
  3. Kirkeby, Odd Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Sørensen, Arne Hjorth Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Haarstad, Ragnhild Queseth Senterpartiet
  2. Gløtvold, Ola D. Senterpartiet

Vararepresentanter for Sosialistisk Valgforbund

  1. Nygårdsmoen, Arne Sosialistisk Valgforbund
  2. Bratberg, Asbjørn Sosialistisk Valgforbund
  3. Michaelsen, Aslaug Groven Sosialistisk Valgforbund

Vararepresentanter for Venstre

  1. Jonsmoen, Ola Venstre
Hordaland

Faste representanter

  1. Hansen, Harry Arbeiderpartiet
  2. Mo, Sverre L. Kristelig Folkeparti
  3. Hysing-Dahl, Per Høyre
  4. Nilsen, Arne Arbeiderpartiet
  5. Nyheim, Einar Sosialistisk Valgforbund
  6. Fjose, Bergfrid Kristelig Folkeparti
  7. Utkilen, Sigrid Høyre
  8. Helland, Sverre Senterpartiet
  9. Tøsdal, Margit Arbeiderpartiet
  10. Myrvoll, Ole Det Nye Folkepartiet
  11. Slettebø, Harald Bjarne Anders Langes Parti
  12. Jacobsen, Georg Johan Arbeiderpartiet
  13. Haugstvedt, Asbjørn Kristelig Folkeparti
  14. Randal, Håkon Høyre
  15. Fossen, Aksel Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Anders Langes Parti

  1. Naustdal, Olav Anders Langes Parti
  2. Pedersen, Svend Petter Anders Langes Parti
  3. Næsheim, Peder Anders Langes Parti

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Marås, Olav Arbeiderpartiet
  2. Bakke, Hallvard Arbeiderpartiet
  3. Løseth, Erling Arbeiderpartiet
  4. Gullberg, Klara Arbeiderpartiet
  5. Møgster, Ingolf Arbeiderpartiet
  6. Simonsvik, Gunnar Arbeiderpartiet
  7. Tveiten, Martin Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Det Nye Folkepartiet

  1. Myklebust, Thor Det Nye Folkepartiet
  2. Lerheim, Magne Det Nye Folkepartiet
  3. Svartveit, Olaug Det Nye Folkepartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Skauge, Arne Høyre
  2. Strømme Svendsen, Arnljot Høyre
  3. Fjeld, Asbjørn Reidar Høyre
  4. Spilde, Arne Alsåker Høyre
  5. Blich, Gunvor Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Haldorsen, Magne Kristelig Folkeparti
  2. Risnes, Knut Johannes Kristelig Folkeparti
  3. Knutsen, Borgny Kristelig Folkeparti
  4. Teigen, Trygve Kristelig Folkeparti
  5. Mundal, Einar Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Sæberg, Berge Senterpartiet
  2. Prestegard, Ingebjørg Senterpartiet
  3. Teigland, Gunnar Senterpartiet

Vararepresentanter for Sosialistisk Valgforbund

  1. Bjørnset, Asbjørn Sosialistisk Valgforbund
  2. Danielsen, Oscar Sosialistisk Valgforbund
  3. Lahn, Ellen Sosialistisk Valgforbund