Teknisk test 17.–18. september

Tirsdag 17. og onsdag 18. september gjennomføres det tekniske tester av infrastrukturen i stortingssalen. I perioden vil blant annet talerlisten, nett-TV og førstesiden på  stortinget.no bli testet, og det kan oppleves aktivitet i disse.

Innvalgte fra 1945 -

Her finner du oversikt over alle representanter valgt inn ved stortingsvalg og deres vararepresententer helt tilbake til 1945.

Avgrens utvalget

Sortert og gruppert liste av representanter
Telemark

Vararepresentanter for Sosialistisk Valgforbund

  1. Nordbø, Anker Sosialistisk Valgforbund
  2. Lindgren, Gerd Sosialistisk Valgforbund
  3. Finstad, Håkon Sosialistisk Valgforbund

Vararepresentanter for Venstre

  1. Mathiesen, Einar Venstre
Troms

Faste representanter

  1. Sjøthun, Asbjørn Arbeiderpartiet
  2. Gilleberg, Johannes Senterpartiet
  3. Myklevoll, Kirsten Arbeiderpartiet
  4. Buvik, Martin Høyre
  5. Brox, Ottar Sosialistisk Valgforbund
  6. Aas, Per Almar Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Nordgård, Kåre Arbeiderpartiet
  2. Mikalsen, Inge Magnor Johan Arbeiderpartiet
  3. Steffensen, John Toralf Arbeiderpartiet
  4. Hansen, Ivar Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Norwich, Arnljot Høyre
  2. Hansen-Krone, Margit Høyre
  3. Sandnes, Arne Nic. Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Aardal, Elias Kristelig Folkeparti
  2. Finnset, Ragnhild Kristelig Folkeparti
  3. Mathiassen, Oddmar Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Karlsen, Kåre Senterpartiet
  2. Nordgård, Arne Senterpartiet

Vararepresentanter for Sosialistisk Valgforbund

  1. Enoksen, Johannes H. Sosialistisk Valgforbund
  2. Stangvik, Grethe Sosialistisk Valgforbund
  3. Anshus, Ella Sosialistisk Valgforbund
  4. Hanssen, Bjarne Sosialistisk Valgforbund

Vararepresentanter for Venstre

  1. Hellebust, Magnar Venstre
Nord-Trøndelag

Faste representanter

  1. Hansen, Guttorm Arbeiderpartiet
  2. Vikan, Johan A. Senterpartiet
  3. Støa, Johan Arbeiderpartiet
  4. Jakobsen, Johan J. Senterpartiet
  5. Gravås, Ottar Kristelig Folkeparti
  6. Stenberg, Johnny Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Kvalø, Steiner Arvid Arbeiderpartiet
  2. Welde, Svein Arbeiderpartiet
  3. Fredriksen, Frøydis Arbeiderpartiet
  4. Ødegaard, Iver Arbeiderpartiet
  5. Sandnes, Ella Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Vada, Gunnar Høyre
  2. Haug, Anne Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Bergvin, Aase Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Belbo, Målfrid Floan Senterpartiet
  2. Due, Reidar Senterpartiet

Vararepresentanter for Venstre

  1. Benum, Jarle Venstre
  2. Winger-Andresen, Birgit Venstre
Sør-Trøndelag

Faste representanter

  1. Aasen, Liv Arbeiderpartiet
  2. Bye, Roald Åsmund Arbeiderpartiet
  3. Lyng, Otto Høyre
  4. Henriksen, Arent M. Sosialistisk Valgforbund
  5. Borten, Per Senterpartiet
  6. Helland, Kjell Edvard Arbeiderpartiet
  7. Flå, Jens P. Kristelig Folkeparti
  8. Eian, Hermund Høyre
  9. Fjeldvær, Rolf Arbeiderpartiet
  10. Gustad, Aud Sosialistisk Valgforbund

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Myran, Olav Arbeiderpartiet
  2. Sandvik, Ingrid Arbeiderpartiet
  3. Kjevik, Ronald Arbeiderpartiet
  4. Berge, Kjell Arbeiderpartiet
  5. Vågø, Asbjørn Arbeiderpartiet
  6. Dugstad, Bodil Skjånes Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Bryhni, Birgit Høyre
  2. Ytreland, Ivar Høyre
  3. Hammervik, Hans Ivar Høyre
  4. Granviken, Thor Hjerkinn Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Skjerven, Elsa R. Kristelig Folkeparti
  2. Iversen, Jan Kristelig Folkeparti
  3. Samuelsen, Sam Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Moxnes, Einar Hole Senterpartiet
  2. Storsand, Olina Senterpartiet
  3. Syrstad, Johan Senterpartiet