Madland, Tove Elise

Madland, Tove Elise (1965-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Representant for
Rogaland 2021-2025
Medlem
Helse- og omsorgskomiteen
Ansiennitet:
2 år, 203 dagar

Gå til biletgalleri

Biografi

Personalia

  • Fødd 10.03.1965

Stortingsperiodar

  • Representant nr 10 for Rogaland, 2021 - 2025, A.

Medlemskap i stortingskomitear

  • 2021-2025

    Medlem, Kontroll- og konstitusjonskomiteen, 19.10.2021 - 26.11.2021
    Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 26.11.2021 - 30.09.2025
    Varamedlem, Valgkomiteen, 29.09.2023 - 30.09.2025

Medlemskap i delegasjonar

  • 2021-2025

    Varamedlem, Stortingets delegasjon for arktisk parlamentarisk samarbeid, 28.10.2021 - 30.09.2025
    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 28.10.2021 - 30.09.2024

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Stavanger katedralskole, samfunnsfaglig linje 1982-1985
  • Fagbrev, helsefagarbeider, Rogaland fylkeskommune 1999-2000
  • Fagskole, eldreomsorg, Karmsund videregående skole 2007-2009
  • Fagskole, psykisk helsearbeid, NKS 2009-2011

Yrke

  • Helsefagarbeider, Vindafjord kommune frå 1987

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Vindafjord Kommunestyre 1995-1999, 2003-2005, 2011-2015
  • Varaordfører Vindafjord Kommunestyre 2019-2021 (fung. ordfører juni 2020–juni 2021)