Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Stortinget har behandlet en rapport fra Riksrevisjonen om IKT i sykehus og elektronisk samhandling i helsetjenesten. I rapporten kommer det frem at til tross for mange års planer og satsinger på IKT-utvikling i helsesektoren blir ikke de muligheter IKT gir godt nok utnyttet. Det blir særlig påpekt at systemer for bruk av elektronisk pasientjournal må tas i bruk i større utstrekning, for å få til bedre samhandling mellom aktørene i helsesektoren. Komiteen sier blant annet i sin enstemmige innstilling at Helse- og omsorgsdepartementet må sørge for å ivareta sitt ansvar for å følge opp de nasjonale IKT-satsingene på helseområdet.
Innstilling avgitt 10.06.2008
Behandlet i Stortinget: 16.06.2008