Innvalgte fra 1945 -

Her finner du oversikt over alle representanter valgt inn ved stortingsvalg og deres vararepresententer helt tilbake til 1945.

Avgrens utvalget

Sortert og gruppert liste av representanter
Oslo

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Berntsen, Thorbjørn Arbeiderpartiet
  2. Bråten, Elsa Rastad Arbeiderpartiet
  3. Ødegaard, Ivar Arbeiderpartiet
  4. Hagen, Torbjørn Wilhelm Arbeiderpartiet
  5. Bauck, Sidsel Arbeiderpartiet
  6. White, Else-Mari Sikkerbøl Arbeiderpartiet
  7. Hübenbecker, Odd Arbeiderpartiet
  8. Berg, Jan Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Lowzow, Wenche Bryn Høyre
  2. Moe, Ivar Høyre
  3. Ditlev-Simonsen, Per Høyre
  4. Værnø, Grethe Kathrine Høyre
  5. Svelland, Hans Høyre
  6. Lerche, Adèle Høyre
  7. Brekke, Åse Beate Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Høybråten, Per Kristelig Folkeparti
  2. Solli, Ragnhild Kristelig Folkeparti
  3. Vestbakke, Tore Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Sosialistisk Valgforbund

  1. Larsen, Ove Sosialistisk Valgforbund
  2. Jørgensen, Arne Sosialistisk Valgforbund
  3. Vangsnes, Kari Sosialistisk Valgforbund
  4. Kalheim, Ragnar Sosialistisk Valgforbund
Rogaland

Faste representanter

  1. Berge, Gunnar Arbeiderpartiet
  2. Aano, Jakob Kristelig Folkeparti
  3. Sirevaag, Lauritz Bernhard Høyre
  4. Ihle, Geirmund Arbeiderpartiet
  5. Aasland, Karl Senterpartiet
  6. Haus, Knut Kristelig Folkeparti
  7. Furre, Berge Sosialistisk Valgforbund
  8. Erland, Erling Anders Langes Parti
  9. Edvardsen, Edvard Magnus Arbeiderpartiet
  10. Lønningdal, Kristin Kverneland Høyre

Vararepresentanter for Anders Langes Parti

  1. Sivertsen, Odin Anders Langes Parti
  2. Zazzera, Odd Jostein Anders Langes Parti
  3. Sætren, Olav Per Anders Langes Parti

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Fossland, Lulla Einrid Arbeiderpartiet
  2. Haaland, Tore Arbeiderpartiet
  3. Frette, Hans Arbeiderpartiet
  4. Skadberg, Mimi Oddi Arbeiderpartiet
  5. Lundervold, Emil Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Eriksen, Olle Johan Høyre
  2. Tenden, Kari Kjølstad Høyre
  3. Albrethsen, Gabriel Høyre
  4. Sund, Hans Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Tveit, John S. Kristelig Folkeparti
  2. Røyseland, Borghild Kristelig Folkeparti
  3. Eng, Jakob Kristelig Folkeparti
  4. Gjedrem, Tolleiv Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Hegrestad, Astrid Dirdal Senterpartiet
  2. Sigmundstad, Lars Senterpartiet
  3. Vadla, Jone Senterpartiet

Vararepresentanter for Sosialistisk Valgforbund

  1. Nordbø, Kurt Sosialistisk Valgforbund
  2. Oltedal, Audgunn Sosialistisk Valgforbund
  3. Rasmussen, Kari Hauge Sosialistisk Valgforbund
Sogn og Fjordane

Faste representanter

  1. Juvik, Sverre Johan Arbeiderpartiet
  2. Austrheim, John Senterpartiet
  3. Myrstad, Knut Kristelig Folkeparti
  4. Fagerheim, Oddleif Arbeiderpartiet
  5. Sælthun, Ambjørg Senterpartiet

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Os, Hildur Odlaug Arbeiderpartiet
  2. Lavik, Einar Arbeiderpartiet
  3. Torvanger, Svein Arbeiderpartiet
  4. Sandal, Roald Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Holsen, Leif O. Kristelig Folkeparti
  2. Husabø, Per J. Kristelig Folkeparti
  3. Tveit, Alvhild Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Erdal, Leiv Senterpartiet
  2. Byrknes, Ola Senterpartiet
  3. Hjermann, Magne Senterpartiet
  4. Mork, Knut Senterpartiet
Telemark

Faste representanter

  1. Versto, Aslak Arbeiderpartiet
  2. Kristensen, Finn Arbeiderpartiet
  3. Kielland, Arne Sosialistisk Valgforbund
  4. Sønstebø, Jørgen Kristelig Folkeparti
  5. Eika, Hallvard Venstre
  6. Tynning, Torstein Høyre

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Berrefjord, Oddvar Arbeiderpartiet
  2. Bergsland, Egil Arbeiderpartiet
  3. Olsen, Reidar Engell Arbeiderpartiet
  4. Svendsen, Ruth Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Hagen, Gunnar Odd Høyre
  2. Aasland, Anna Maria Høyre
  3. Anderssen, Finn Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Helleberg, Sven Kristelig Folkeparti
  2. Gjerland, Hjørdis Kristelig Folkeparti
  3. Alvheim, John I. Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Øygarden, Eivind Senterpartiet
  2. Wærstad, Ingebjørg Senterpartiet