Innvalgte fra 1945 -

Her finner du oversikt over alle representanter valgt inn ved stortingsvalg og deres vararepresentanter helt tilbake til 1945.

Avgrens utvalget

Sortert og gruppert liste av representanter
Møre og Romsdal

Vararepresentanter for Venstre

  1. Gjerde, John Venstre
  2. Sunde, Åslaug Linge Venstre
  3. Kløvjan, Arne Venstre
Nordland

Faste representanter

  1. Bolle, Eivind Arbeiderpartiet
  2. Hellem, Rolf Arbeiderpartiet
  3. Kyllingmark, Håkon Høyre
  4. Mørk-Eidem, Bjarne Arbeiderpartiet
  5. With, Odd Kristelig Folkeparti
  6. Rønning, Kåre Senterpartiet
  7. Steinbach, Anne-Lise Arbeiderpartiet
  8. Thomassen, Petter Høyre
  9. Karstensen, Per Arbeiderpartiet
  10. Grytøyr, Gudmund Arbeiderpartiet
  11. Klevstad, Karl Sverre Kristelig Folkeparti
  12. Kvanmo, Hanna Sosialistisk Venstreparti

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Ingebrigtsen, Karl Arbeiderpartiet
  2. Fossum, Stig Erik Arbeiderpartiet
  3. Solø-Olsen, Margith Arbeiderpartiet
  4. Edvardsen, Henrik Petter Magne Arbeiderpartiet
  5. Hauan, Åshild Arbeiderpartiet
  6. Hemsett, Ole G. Arbeiderpartiet
  7. Myrseth, Ingvald Arbeiderpartiet
  8. Larsen, May Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Kobberstad, Elsa Høyre
  2. Svendsgård, Hans Høyre
  3. Saxvik, Ingebjørg Høyre
  4. Bastesen, Steinar Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Unhjem, Elin Kristelig Folkeparti
  2. Nystad, Fritz Kristelig Folkeparti
  3. Bjune, Ole Kristian Kristelig Folkeparti
  4. Steen, Anne-Gunn Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Laxaa, Jan Arne Senterpartiet
  2. Limstrand, Petter Senterpartiet
  3. Fylling, Heid Senterpartiet

Vararepresentanter for Sosialistisk Venstreparti

  1. Frivåg, Andreas Sosialistisk Venstreparti
  2. Fiva, Bjørn Sosialistisk Venstreparti
  3. Arvola, Frøydis Sosialistisk Venstreparti
Oppland

Faste representanter

  1. Andersen, Liv Arbeiderpartiet
  2. Furuseth, Rolf Arbeiderpartiet
  3. Røssum, Ola O. Senterpartiet
  4. Rusten, Kristine Arbeiderpartiet
  5. Lied, Harald U. Høyre
  6. Hovengen, Åge Arbeiderpartiet
  7. Djupvik, Olav Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Korsæth, Knut Arbeiderpartiet
  2. Skjølaas, Lars Arbeiderpartiet
  3. Blankenborg, Haakon Arbeiderpartiet
  4. Waaia, Eva Arbeiderpartiet
  5. Sæther, Birger Arbeiderpartiet
  6. Midtlien, Bjørn Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Weisert, Signe Høyre
  2. Frich, Jan Høyre
  3. Weberg, Dag C. Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Grave, Reidun Kristelig Folkeparti
  2. Løvoll, Karl Kristelig Folkeparti
  3. Haugland, Anna Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Finsveen, Bodil Senterpartiet
  2. Ringen, Asbjørn Senterpartiet
  3. Westerbø, Lage Senterpartiet
Oslo

Faste representanter

  1. Bratteli, Trygve Arbeiderpartiet
  2. Willoch, Kåre Høyre
  3. Steen, Reiulf Arbeiderpartiet
  4. Lowzow, Wenche Bryn Høyre
  5. Brundtland, Gro Harlem Arbeiderpartiet
  6. Syse, Jan P. Høyre
  7. Kristiansen, Eli Kristelig Folkeparti
  8. Berntsen, Thorbjørn Arbeiderpartiet
  9. Langslet, Lars Roar Høyre
  10. Havrøy, Haldis Arbeiderpartiet
  11. Thyness, Paul Høyre
  12. Ørnhøi, Stein Sosialistisk Venstreparti
  13. Frydenlund, Knut Arbeiderpartiet
  14. Hafstad, Karin Høyre
  15. Førde, Einar Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Arbeiderpartiet

  1. Rønbeck, Sissel Arbeiderpartiet
  2. Ødegaard, Ivar Arbeiderpartiet
  3. Eide, Ingrid Arbeiderpartiet
  4. Berg, Jan Arbeiderpartiet
  5. Dankertsen, Turid Margareth Arbeiderpartiet
  6. Vatne, Bjarne Karsten Arbeiderpartiet
  7. Nordenborg, Tone Fagereng Arbeiderpartiet
  8. Martinsen, Willy Arbeiderpartiet
  9. Syrrist, Helga Arbeiderpartiet

Vararepresentanter for Det Nye Folkepartiet

  1. Bodd, Leon Det Nye Folkepartiet

Vararepresentanter for Høyre

  1. Ditlev-Simonsen, Per Høyre
  2. Foss, Per-Kristian Høyre
  3. Tønnessen, Ida F. Høyre
  4. Rognlien, Børre Høyre
  5. Høegh, Annelise Høyre
  6. Vik, Vidar Høyre
  7. Brekke, Åse Beate Høyre
  8. Sæther, Per Høyre

Vararepresentanter for Kristelig Folkeparti

  1. Fougner, Even Kvisgaard Kristelig Folkeparti

Vararepresentanter for Senterpartiet

  1. Stålsett, Gunnar Johan Senterpartiet

Vararepresentanter for Sosialistisk Venstreparti

  1. Ås, Berit Sosialistisk Venstreparti
  2. Froyn, Bjørgulv Sosialistisk Venstreparti
  3. Emanuelsen, Gunhild Sosialistisk Venstreparti
Rogaland

Faste representanter

  1. Berge, Gunnar Arbeiderpartiet
  2. Lønningdal, Kristin Kverneland Høyre
  3. Aano, Jakob Kristelig Folkeparti
  4. Ihle, Geirmund Arbeiderpartiet
  5. Feyling, Claus Egil Høyre
  6. Haus, Knut Kristelig Folkeparti
  7. Olsen-Hagen, Gunn Vigdis Arbeiderpartiet
  8. Ueland, Ole Gabriel Senterpartiet
  9. Løvvig, Marit Høyre
  10. Frette, Hans Arbeiderpartiet