Kari Kjønaas Kjos, Kjersti Toppe, Torgeir Micaelsen, Olaug V. Bollestad, Freddy de Ruiter, Ruth Grung, Kristin Ørmen Johnsen, Ketil Kjenseth, Tove Karoline Knutsen, Audun Lysbakken, Harald T. Nesvik, Elisabeth Røbekk Nørve, Sveinung Stensland, Tone Wilhelmsen Trøen, Karianne O. Tung, Morten Wold og komitésekretær Kirsten Gjemdal.

Kari Kjønaas Kjos, Kjersti Toppe, Torgeir Micaelsen, Olaug V. Bollestad, Freddy de Ruiter, Ruth Grung, Kristin Ørmen Johnsen, Ketil Kjenseth, Tove Karoline Knutsen, Audun Lysbakken, Harald T. Nesvik, Elisabeth Røbekk Nørve, Sveinung Stensland, Tone Wilhelmsen Trøen, Karianne O. Tung, Morten Wold og komitésekretær Kirsten Gjemdal.

Helse- og omsorgskomiteen

Komiteens arbeidsområder er helsetjenester, pleie- og omsorgstjenester, folkehelsearbeid, rusmiddelpolitikk og legemidler.

Komiteens medlemmer

Se oversikt over medlemmene i helse- og omsorgskomiteen

Se bildebrosjyre over komitémedlemmene

Komiteens høringer

Komiteenes høringer er åpne for publikum. Høringene foregår i Akersgata 18 eller Nedre Vollgate 20.

Søknad om deltakelse på høring sendes på eget skjema og finnes via
samlet oversikt over komiteens høringer.

Høringsinstanser skal sende et notat på inntil to sider om punkter de vil ta opp med komiteen, som vedlegg til e-post senest tre virkedager før høringen. Komiteens medlemmer vil bruke notatet til å forberede spørsmål. Om ønskelig kan ytterligere skriftlig materiale tas med i 18 eksemplarer til høringen.

Komiteens innstillinger

Komiteens avgitte innstillinger

Liste over avgivelsesfrister for innstillinger

Kontaktinformasjon

Postadresse

Helse- og omsorgskomiteen
Stortinget
0026 Oslo

E-post: helse-omsorg@stortinget.no

Komitésekretær

Kirsten Gjemdal
Telefon: 23 31 31 40

Komitésekretariatet

Anita Sofie Midtsand
Telefon: 23 31 37 58

Stortingsarkivet

Andreas Kerr-Wang
Telefon: 23 31 26 69

Aktuelt

Gå til nyhetsarkivet

Velg å se:
Komitémedlemmer
Verv Navn Parti Periode
Leder Nesvik, Harald T. FrP 19.10.2005-30.09.2009
Første nestleder Skjælaaen, Rune J. Sp 19.10.2005-22.09.2008
Første nestleder Vedum, Trygve Slagsvold Sp 07.10.2008-30.09.2009
Andre nestleder Bøhler, Jan A 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Asphjell, Jorodd A 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Ballo, Olav Gunnar SV 24.10.2007-30.09.2009
Medlem Dåvøy, Laila KrF 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Fredriksen, Jan-Henrik FrP 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Giltun, Vigdis FrP 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Ludvigsen, Gunvald V 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Lønning, Inge H 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Mandt, Sonja A 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Olsen, Gunn A 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Sjøli, Sonja Irene H 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Teigen, Dag Ole A 19.10.2005-30.09.2009
Medlem Thorkildsen, Inga Marte SV 19.10.2005-24.10.2007
Medlem Vedum, Trygve Slagsvold Sp 22.09.2008-07.10.2008